Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu, ka sniedzam vislabāko pieredzi mūsu tīmekļa vietnē. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Radošā apvienība Cabaret.lv

Kopš 2003. gada producenta un režisora Viktora Runtuļa vadībā top krāšņi Cabaret iestudējumi, kuros piedalās mūziķi, dejotāji, horeogrāfi, aktieri, cirkus mākslinieki, tehniskais un apkalpojošais personāls un daudzi citi. Ik gadu kopdarbā rodas stāsts, kuru caurvij dažādu mākslinieku sadarbība dzīva priekšnesuma formā.

Vērienīgās izrādes top mēnešiem, savukārt, to iznāciens, kā ierasts, notiek decembrī. Arī publika jau ir izveidojusies sava, kas ierašanos pasākumā plāno laicīgi. Galdiņi uz izziņotajiem decembra šoviem tiek rezervēti jau sākot no pavasara.

Tuvojas gada nogale – Ziemassvētku laiks. Kaut kur starp pilsētas ritmu un pirmssvētku dienu steigu, ir tapis patvērums skaistu mirkļu baudītājiem. To atrod tikai zinātāji. Viņi ir savējie, tāpēc atpazīst tās īpašās durvis, aiz kurām apstājas laiks un mirklis kļūst par mūžību. Viņi ir ieradušies valstībā, kurā dzīvo mūzika, acu skatienu saspēle, kur jautri smieki mijās ar aizkustinājuma asarām. Viņi atrodās pasaulē, kura ir tik trausla, ka pašsaprotami rodas vēlme to noturēt pēc iespējas ilgāk…

Skaisti  tērptas dāmas un galanti kungi ļaujas aktieru jokiem, jautrām provokācijām, iejūtas vakara lomās, bauda mirkļa burvību mīļu un tuvu cilvēku sabiedrībā.

Darbība allaž notiek teatralizēta restorāna atmosfērā ar apkalpošanu pie galdiņiem. Viss ir pārdomāts līdz sīkumam – darbība notiek vairākās dimensijās, skatītāji sāk apjaust skatuves mākslinieku un apkalpojošā personāla sadarbību, līdz izzūd robeža starp lomu spēlēm un publika kļūst par pilnvērtīgu saspēles dalībnieku.

Cabaret.lv iedvesma.

Vārds Cabaret ir radies Francijā 30jos gados, apzīmējot vietu (liķiera pagrabiņu), kurā pulcējās mākslinieki. Pa vienam vai vairāki, tie uzstājās uz skatuves un pārējie, bohēmas un absinta virpuļa apņemti, vērtēja un baudīja apkārt notiekošo. Mākslinieki dziedāja, dejoja vai skaitīja dzeju, kāds nomaļus to visu iemūžināja gleznā. Vēlāk, Vācijā, šī uzstāšanās forma pārtapa komiski politiskajā Cabaret, tā vieglāk ļaujot cilvēkiem pārdzīvot tā laika režīmu. Savukārt, Amerikā, sausā likuma laikā, Eiropā radušies intīmie priekšnesumi transformējās krāšņos restorānu šovos (Dinner Show), kurus publika vēroja sēžot pie bagātīgi klātiem galdiem, no tējas tasītēm malkojot neatļautos alkoholiskos dzērienus.  Tas viss notika populāru džeza mūziķu pavadībā, tā laika Dīvu apmirdzētiem.

Radošā apvienība Cabaret.lv seko šī žanra tradīcijām, kā arī veido savu īpašo rokrakstu un jaunas šķautnes izvēlētajā virzienā.

Pieredze.

Šo vairāk kā 15 gadu laikā ir tapušas ne tikai 15 dažādas izrādes, bet arī veidotas uzstāšanās dažādiem mērķiem un formātiem. Radošās grupas priekšnesumu un tērpu bāze ir tik liela, ka spēj pielāgoties jebkuram sarīkojuma veidam. Esam veidojuši gan krāšņas ceremonijas, gan lielu uzņēmumu īpašus notikumus telpās un brīvdabā. Mūsu radošā komanda spēj nodrošināt gan tehnisko pasākuma producēšanu, gan izveidot katra vakara īpašo scenāriju, ieintegrējot Cabaret īpaši atlasītos fragmentus Jūsu vakara neiztrūkstošajās sastāvdaļās. Mūsu apvienība ir veidojusi gan reklāmas kampaņas, gan nozīmīgas balvu pasniegšanu ceremonijas, gan televīzijas raidījumu tiešraides, gan lielus pilsētu svētkus. Katram gadījumam pielāgojam atbilstošus vakara vadītājus, māksliniekus, apkalpojošo un tehnisko personālu. Ir veidoti pasākumi gan Latvijā, gan kaimiņu valstīs, gan Krievijā, Armēnijā un pat Indijā. Šo gadu laikā savos pasākumos esam uzrunājuši starptautisku publiku un zinām, kā atrast īstos rīkus publikas apvienošanai. Ja vēlaties, lai Jūsu pasākums viesiem paliktu atmiņā vēl ilgi, ar vēlmi tajā atgriezties, tad īpaši nevilcinoties, sazinieties ar mums !